Den rodiny

Vloženo: 14.5.2019 | Autor: Eliška Hubalíková | Zobrazeno: 910x | Upraveno: 23.3.2020 | Upravil: Eliška Hubalíková

V základní škole proběhla oslava ke Dni rodiny. Tato školní akce se uskutečnila s podporou Obce Petrohrad. V úterý 14. května se ve škole sešlo několik rodin, aby si společně užily odpolední zábavu, kterou pro ně připravily zaměstnankyně školy. Po krátké organizační informaci se rodiny rozešly na stanoviště, kde je čekaly zajímavé úkoly.

V tělocvičně si rodiny pěkně protáhly celé tělo, ale nic se nemá přehánět, proto bylo cvičení trošku zlehčeno a bráno s úsměvemJ. Jeden z rodičů zdolával překážky se zavázanými očima a to pouze podle povelů svých dětí. Po té si zahrál minigolf a měl se trefit golfovou holí do síťové jamky. Role se obrátily a zavázané oči mělo jedno z dětí, které podle slovní navigace plnilo další sportovní činnosti – prolézt látkovou housenkou a skákat přes švihadlo. Za velmi nelehké a namáhavé splnění úkolů dostali všichni sladkou odměnu.

Stanoviště ve školní družině mělo slavnostnější atmosféru. Paní kuchařky předvedly ukázky stolování k různým slavnostem – myslivecká hostina, velikonoční tabule, dětská oslava narozenin. Překrásná výzdoba od ubrusů, porcelánu až po květinovou výzdobu nadchla všechny rodiny. Děti si samy připravily slavnostní tabuli pro dětskou párty, na které samozřejmě nesmí chybět balónky. Děti si je za pomoci rodičů nafoukly a odnesly domů jako pozornost za dobře odvedenou práci.

Další stanoviště bylo ve třídě mateřské školy, která byla krásně vyzdobena jarními motivy a to byl také úkol pro rodiny, připravit si jarní obrázek. Děti s rodiči vystřihávaly a lepily barevné motýlky, kytičky, ptáčky a další jarní prvky na čtvrtku, obrázek si ještě mohly dokreslit podle vlastní fantazie.

I když měli všichni plné ruce práce, dokázali si povídat, pochválit nápady a výkony ostatních. Jarní obrázek se všem moc povedl a určitě si s ním vyzdobí svůj pokojíček.

V první třídě se také tvořilo, úkolem bylo složit z papíru „psí rodinku“. Nejprve si rodiny připravily z bílého papíru dva čtverce, ohnuly u nich rohy, aby vznikly nohy, ocásek a uši. Takto připravené papíry slepily k sobě a podle vlastní fantazie vybarvily nebo dokreslily výtvor tak, aby vznikl jejich miláček a přítel člověka – pejsek. Děti vytvářely malé, větší i velké psy tak, jak je to i u nich v rodině – děti jsou menší, rodiče větší. Celou psí rodinku si s radostí odnášely domů.

Poslední stanoviště bylo ve druhé třídě. Tady zněl úkol – postavit z papírového sáčku rodinný dům, docela jako lehká věc, ale největší práci zde měli rodiče. Jen zasedli do lavic, s vervou se pustili do dílaC. Připravit hrubou stavbu, vystříhat okna, dveře ale třeba i balkón, markýzu, muškáty či zvonek se jmenovkou, dá obrovskou práci. Děti s údivem přihlížely, jak jde rodičům práce od ruky, ale přece jen také s něčím pomohly. Aby měl dům dobrou stabilitu, bylo za potřebí jej něčím vyplnit, k tomu rodiče využili drobné ústřižky papíru, bylo hotovo a rodinný domek mohl projít kolaudací.

Zábavné odpoledne jsme si všichni moc užili, jak rodiče s dětmi, tak i zaměstnankyně školy.

A stačilo k tomu jen málo – přijít mezi nás s dobrou náladou a chutí něco udělat pro svoji rodinu. Děkujeme všem a těšíme se na další setkání.