Když v pekle sněžilo - zámek Libochovice
26.11.2018

V pátek 30.11.2018 jedeme s dětmi na zámek Libochovice. Zde je pro děti připraven interaktivní zážitkový program Když v pekle sněžilo o tom, co se stane, když zlý Zmatek uhasil v pekle oheň. Děti zažijí dobrodružnou cestu mezi nebem a peklem při hledání uhlíků na nový oheň pro čertíky. Organizátorem je Veselý školní autobus paní Marie Schürgerové, Přemyslova 859, Roudnice nad Labem. Veselý školní autobus nás do Libochovic a zpět také dopraví. Odjíždíme tedy 30.11.2018 v 8,45 hod od školy a vracíme se kolem 13,00 hod ke škole.

Fotografování dětí
13.11.2018

Firma Photodienst Brno bude děti fotografovat na kolekci fotografií se zimní tématikou dne 23.11.2018.

Scůzka rodičů a revitalizace školní zahrady
29.10.2018

Ve čtvrtek 1.11.2018 v 16,00 hod se koná schůzka rodičů dětí MŠ a žáků ZŠ. Na programu je mimo jiné beseda s odborníky z MAS Vladař na téma revitalizace školní zahrady.

uzavření mateřské školy
26.10.2018

Oznamuji, že mateřská škola bude v době podzimních prázdnin uzavřena ve dnech 29. - 30.10.2018. V provozu bude opět od 31.10.2018.

Zdravíkov a Semtamovice

Zdravíkov (Velikost: 14.24 kB)

ruka (Velikost: 416.21 kB)

Zdravíkov a Semtamovice (Velikost: 668.08 kB)

Školní maily

Vybavení školy

Materiální

Škola je dobře vybavena učebnicemi a učebními pomůckami, při výuce různých předmětů je využíván výukový SW. Pro další studium a práci žáků i pedagogů je k dispozici školní knihovna. Literatura, učebnice, učební pomůcky a výukový SW jsou průběžně doplňovány o nové.

V obou třídách jsou nainstalovány a ve výuce využívány interaktivní tabule.

Třídy jsou vybaveny novým nábytkem – výškově stavitelnými lavicemi a židlemi.

Ve spolupráci s Obcí Petrohrad byla vybavena školní zahrada novými průlezkami a houpačkami – šestihranem a věží.

Prostorové

Areál školy tvoří hlavní budova, sklad pomůcek na pracovní činnosti, zahrada. V areálu školy se nachází i parkoviště s vjezdem z hlavní ulice, které slouží zaměstnancům školy a rodičům, kteří vyzvedávají své děti ze školy či školní družiny.

Budova školy je dvoupodlažní. V přízemí budovy je umístěna tělocvična, školní jídelna, školní družina, sklad kuchyně, šatna mateřské školy, šatna základní školy a sociální zařízení, sklad učebních pomůcek.

V prvním poschodí jsou dvě třídy základní školy vybavené PC, třída mateřské školy, ředitelna, sociální zařízení pro mateřskou školu, sociální zařízení pro základní školu.

K budově školy patří pozemek, který je využíván pro potřeby tělesné výchovy, pracovních činností a pro potřeby školní družiny a mateřské školy. Děti a žáci mohou využít různých průlezek a houpačky, hřiště na míčové hry, běžeckou dráhu a doskočiště.

Škola není bezbariérová, integrovat vozíčkáře není možné.

Celkový technický stav budovy je dobrý.

Hygienické

Dodržujeme vhodný režim vyučování s ohledem na hygienu učení, věk žáků, vhodný stravovací a pitný režim.

V našich prostorách je zdravé prostředí – podle platných norem (odpovídající světlo, teplo, bezhlučnost, čistota, větrání, velikost sedacího a pracovního nábytku, hygienické vybavení prostorů).

Chráníme žáky před úrazy, násilím, šikanou a dalšími patologickými jevy.

Ve škole jsou označena všechna nebezpečná místa. Pravidelně jsou prováděny revize zařízení a prostor.

Pro dodržování pitného režimu žáků slouží prodej dotovaného školního mléka a nedotovaných nápojů.

Škola je zapojena do projektu Ovoce do škol.

Pro odpočinek je k dispozici školní družina, po celý rok školní zahrada s prolézačkami a hřištěm.