West Park Plzeň

Vloženo: 6.6.2017 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 3716x
V pátek 24.6.2016 se žáci a děti naší školy vypravili na školní výlet do West Parku Plzeň. Moc jsme se těšili, jen jsme měli obavy z rozmarů počasí – teplota přesahovala 30 stupňů Celsia. Protože se West Park nachází v přírodním prostředí na okraji Plzně, přežili jsme tyto vysoké teploty bez větších potíží.

Byl pro nás připraven celodenní zábavný a soutěžní program, ve kterém jsme se vrátili o 150 let zpět a zakusili romantiku amerického západu 19.století. Poznali jsme nejznámější období z dob osidlování amerického západu, a to jak poučnou, tak především zábavnou formou. Viděli jsme tábor lovců kožešin, indiánskou vesnici, zlatokopecký claim, kovboje, indiány, auto šerifa.

Jako první jsme vstoupili do indiánské arény, kde jsme posvačili a přivítal nás zde kovboj. Seznámil nás také s možností si zasoutěžit ve dvojicích. Pak již následovala pistolnická přestřelka vyvolaná vychloubáním pistolníka. Do přestřelky jsme se zapojili i my. Ve druhé ukázce jsme obdivovali práci kovboje s lasem. Šlo mu to výborně nejen s jedním lasem, ale i se dvěma. Dokonce lasem roztrhal noviny, které v ruce držel jiný kovboj. Ve třetí ukázce jsme poznali indiánské tance – první se jmenoval tanec trávy, pak následoval tradiční ženský tanec a do hadího tance a tance přátelství se zapojila většina z nás. O životě lovců kožešin nám udělal přednášku traper. Ukazoval nám různé druhy kožešin, pastí, zbraní a obydlí. Řekl nám spoustu zajímavostí. Plno aktivit jsme si vyzkoušeli sami – hod lasem na hlavu bizona, rýžování zlata, výrobu čelenky, hod tomahavkem, střelbu s lukem. Prohlédli jsme si muzeum. Také jsme se nechali pomalovat barvami a pod dohledem se svezli na poníkovi. Někteří z nás neodolali opéct si na ohýnku buřta. Samořejmě jsme si koupili nějaký předmět – klobouk, pistole, korále a náramky – jako památku. Na závěr došlo také na vyhodnocení soutěže. Odpovídali jsme v průběhu celého dne na různé otázky týkajících se West Parku. Z odevzdaných odpovědních lístků byly vylosované 3 dvojice. Ač jsme se snažili sebevíc, cenu jsme nezískali.

Výlet zhodnotíme větou BYLO TO VŠE SUPER!