Draví ptáci v ZŠ a MŠ

Vloženo: 17.1.2020 | Autor: Eliška Hubalíková | Zobrazeno: 483x | Upraveno: 11.3.2020 | Upravil: Eliška Hubalíková

V pátek 17.1.2020 jsme již po několikáté v tělocvičně naší školy přivítali pana sokolníka, který si pro děti připravil zajímavý program o dravých ptácích.

Všechny děti předškolního i školního věku se zájmem vyslechly odborný výklad s ukázkou dravců- orla, puštíka, raroha. Pan sokolník děti seznámil s králíčkem Pepíčkem, kterého si mohly pohladit.

Během programu se pan sokolník na chvilku proměnil i v kouzelníka, kdy za pomoci dětí začaroval náušnici paní asistentky Larisy. A ta se později zázračně objevila v rukavici puštíka. A to jsme si všichni dosud mysleli, že krade jen straka.

Asi největším zážitkem pro většinu dětí bylo focení s pestrobarevným papouškem Ara. I některé nejmladší děti překonaly strach a vyfotily se s papouškem na ruce. Fotografie budou dětem připomínat neobyčejné setkání s obdivuhodnými dravými ptáky.