Recepty - SVAČINY

Recepty - POLÉVKY

Recepty - HLAVNÍ JÍDLA

Naše školní kuchyně, stejně jako velká většina těch ostatních, se snaží vařit jídla, na která se děti budou těšit, která si s chutí přidají, a na která si rády vzpomenou – a to v pozitivním slova smyslu. Tato cesta má však mnohá úskalí, protože jsme nuceni dodržovat jistá pravidla bez kterých školní jídelny nemohou správně fungovat. To znamená dodržovat výživové normy a používat všechny zdravé potraviny v určitých poměrech. Jsme zapojeni v mnoha projektech, které jsou se zdravým stravováním také spojeni. Navíc čerpáme z jídelníčků „Zdravé školní jídelny“, které jsou doporučeny ČŠI. Skloubit vše dohromady není jednoduché, je to výzva, která nás baví a děláme tuto práci rády. Tři roky po sobě jsme se umístily mezi prvními v soutěži o nejlepší školní oběd společného stravování v ČR. Což je určitě dobré vysvědčení a známka toho, že to neděláme špatně.

Pár pravidel, kterými je nutné se řídit:

Platba stravného se provádí zálohově na příští měsíc tj. platba musí být připsána na účet školy (162916580/0600) do posledního dne současného měsíce, jinak nebudeme moci Vaše dítě zařadit do stravování.

Výše úhrady se vypočítá: počet pracovních dní následujícího měsíce a odečtení za odhlášené obědy do 20. dne současného měsíce a odečtení za odhlášené obědy od 20. do 31. dne minulého měsíce.

Obědy v době nepřítomnosti je nutné odhlásit, neodhlášené obědy propadají podle zák. 561/2005 Sb. Strava se odebírá pouze v jídlo-nosičích. Odebraná strava z jídlo-nosičů je určena k okamžité spotřebě. V době „Covidu“ se pravidla vydávání obědů do jídlonosičů přizpůsobují aktuální situaci.

Obědy se přihlašují a odhlašují osobně nebo telefonicky (725 514 842) vždy do 7.00 hodin. Nárok na odebrání stravy má strávník pouze v období školního vyučování a v první den nemoci. Ostatní dny nemoci nejsou považovány za pobyt ve škole či školce a žák (zákonný zástupce) již stravu odebrat nemůže.

Způsoby platby je možný:

bezhotovostně na účet školy (č. účtu: 162 916 580/0600),

hotově v pokladních hodinách (každý den od 6.45 do 7.30 hodin) – ve výjimečných případech po domluvě.

Do kategorie jsou strávníci zařazeni podle data narození podle vyhlášky 107/2005 Sb.

Od 1. 9. 2020 dochází k úpravě výše ceny stravného, a to následujícím způsobem:

strávníci do 6 let – přesnídávka 8 Kč, oběd 19 Kč, svačina 7 Kč,

strávníci 7 - 10 let (MŠ) – přesnídávka 9Kč, oběd 27 Kč, svačina 8 Kč,

strávníci 7 - 10 let (ZŠ) - oběd 27 Kč,

strávníci 11 – 14 let – oběd 30 Kč,

zaměstnanci školy - 38 Kč.

To je za náš tým vše. Teď už popřejeme jen „DOBROU CHUŤ“ ...

Vedoucí školního stravování: Dana Ďopanová

Kuchařka: Lenka Bláhová

O Alergenech si můžete přečíst ve článku "Alergeny ve školní jídelně" z časopisu Hrníček společnosti AG FOODS Group a.s.

PDF souborAlergeny ve školní jídelně - strany 10-12