Dlouhodobé projekty

Dlouhodobé projekty, mezinárodní spolupráce

Téma projektů volí vyučující podle věkových skupin, podle náplně učiva nebo reagují na aktuální dění ve společnosti. Některé projekty jsou třídní, jiné školní. O zapojení třídy do školního projektu se rozhodují žáci se svým třídním učitelem. Do projektů se zapojují i děti MŠ.

Do mezinárodní spolupráce se škola zatím nezapojila.

Chceme se společně zlepšovat IIl

Příjemce dotace:Základní škola a mateřská škola Petrohrad, okres Louny, příspěvková organizace

Název projektu:Chceme se společně zlepšovat III

Registrační číslo projektu:CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0017697

Období realizace:1. 2. 2021 – 31. 1. 2023

Naše škola čerpá finanční prostředky z Evropských strukturálních fondů v rámci OP VVV prostřednictvím výzvy 02_20_080 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony III pro MŠ a ZŠ.

Z finančních prostředků v celkové výši 457.564 ,- Kč hradíme tyto aktivity:

Mateřská škola:

Školní speciální pedagog – personální podpora MŠ

Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol prostřednictvím vzájemných návštěv pro MŠ

Projektový den v MŠ

Projektový den mimo MŠ

Základní škola:

Školní speciální pedagog – personální podpora ZŠ

Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem

Projektový den v ZŠ

Projektový den mimo ZŠ

Chceme se společně zlepšovat II

Příjemce dotace: Základní škola a mateřská škola Petrohrad, okres Louny, příspěvková organizace

Název projektu: Chceme se společně zlepšovat II

Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0008850

Období realizace: 1.9.2018-31.8.2020

Naše škola čerpá finanční prostředky z Evropských strukturálních fondů v rámci OP VVV prostřednictvím výzvy 02_16_063 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony II.

Z finančních prostředků v celkové výši 880.664,- Kč hradíme tyto aktivity:

Mateřská škola:

Školní asistent – personální podpora MŠ

Využití ICT ve vzdělávání v MŠ

Projektový den v MŠ

Projektový den mimo MŠ

Základní škola:

Školní asistent – personální podpora ZŠ

Čtenářský klub pro žáky ZŠ

Klub zábavné logiky a deskových her pro žáky ZŠ

Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem

Projektový den mimo ZŠ

Školní družina:

Školní asistent – personální podpora ŠD

Projektový den ve ŠD

RECYKLOHRANÍ

Recyklohraní je školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky a pořádají ho neziskové organizace ASEKOL, ECOBAT a EKO-KO. Program nejenže vzdělává a motivuje žáky v oblasti ekologie, ale přináší také možnost přímo přispět k ochraně životního prostředí formou tematických her, praktických činností, kvízů a menších projektů. Hlavním cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů.

V rámci projektu je škola vybavena sběrnými nádobami na drobné baterie a elektrozařízení. Každý žák může do školy nosit nepotřebné drobné elektrospotřebiče (např. mobil, kalkulačku, elektrohračku, drobné počítačové vybavení) nebo baterie a akumulátory. Recyklohraní se účastní jak děti z mateřské školy, tak i žáci ze základní školy. Zapojují se do zábavných her a soutěží, výtvarných či fotografických úkolů a kvízů z oblasti třídění a recyklace odpadů, které organizátoři projektu zadávají a vždy přizpůsobí věku dítěte. V každém školním roce proběhnou asi čtyři kola s různým tematickým zadáním. Za splnění úkolů nebo nasbírané vysloužilé baterie a drobná elektrozařízení získává škola body, za něž žákům pořizujeme různé učební pomůcky, hry a vybavení pro volný čas dle katalogu odměn.