Oslava dětského dne v naší škole

Vloženo: 14.4.2020 | Autor: Eliška Hubalíková | Zobrazeno: 661x | Zatím neupraveno

Letošní oslava dne dětí proběhla u nás ve škole zcela netradičně. Žádné soutěže dětí, ale přijeli za námi profesionální hasiči z Podbořan a ze Žatce. Přijeli také zdravotníci se svou sanitkou.

Nejprve jsme se seznámily s pravou hasičskou uniformou, dýchacím přístrojem a zblízka jsme měly možnost prohlédnout si hasičskou helmu. Naopak my jsme předvedly, že známe čísla 150, 155, 158 a dokonce číslo 112. Dozvěděly jsme se také, kde všude hasiči zasahují (požáry, autonehody, vyprošťování zvířátek z různých pastí apod.).

Poté následovala prohlídka hasičského auta, kdy nám velitel jednotky vysvětloval, k čemu slouží jednotlivé předměty, které byly součástí auta. Platí, že kde jsou hasiči, tam většinou bývají i zdravotníci. My jsme měly možnost prohlédnout si sanitku zevnitř, kde nám ochotně ukazovali a vysvětlovali, co k čemu slouží.

Pak přišla pro nás zcela unikátní věc: hasiči nám předvedli vystříhání zraněného spolujezdce z havarovaného auta. V tomto případě se této nezvyklé role ujala asistentka pedagoga Boženka. Kluci měli oči navrch hlavy, děvčata se trochu bála, ale díky profesionalitě hasičů vše dobře dopadlo a „zraněnou“ paní asistentku si převzali do své péče zdravotníci. Po ošetření v sanitce se k nám vrátila zcela zdravá.

Na závěr celé akce jsme měly možnost vidět mladého hasiče, který se beze strachu slanil z plošiny, která byla ve třicetimetrové výšce. Ukázal nám, že to umí i hlavou dolů. To bylo něco!

Z pohledu nás učitelek byla tato akce perfektní, pro děti poučná, inspirativní, už během předvádění bylo slyšet, že z našich dětí budou hasiči a to nejen z chlapců. I přesto, že nás trápil trochu déšť, děti byly nadšené a až do konce vyučování, i v mateřské škole, pak řešily, co bylo nebezpečné, jak se mají chovat, aby sami nepotřebovali pomoc od hasičů ani od záchranné služby. Své zážitky z této akce zachytí na obrázkách pro hasiče i záchranáře. Náš dík patří všem, kteří se na této akci podíleli, udělali si na nás čas a i v dešti se nám věnovali.

Děkují děti ze ZŠ a MŠ Petrohrad