Organizační plán na školní rok 2022/2023

Vloženo: 13.9.2022 | Autor: Denisa Holečková | Zobrazeno: 447x

Období školního vyučování a období prázdnin stanovuje zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů. Podrobnosti k organizaci školního roku, druhy, délku a termíny školních prázdnin upravuje vyhláška č. 16/2005 Sb., o organizaci školního roku, ve znění pozdějších předpisů. Informace k organizaci školního roku 2022/2023 vycházejí z výše uvedených právních předpisů.

• Vyučování ve školním roce 2022/2023 začne ve všech základních školách, středních
    školách, základních uměleckých školách a konzervatořích ve čtvrtek 1. září 2022.

• Podzimní prázdniny stanovuje MŠMT na středu 26. října a čtvrtek 27. října 2022.

• Vánoční prázdniny začínají v pátek 23. prosince 2022 a končí v pondělí 2. ledna 2023.
    Vyučování začne v úterý 3. ledna 2023.

• Vysvědčení s hodnocením za první pololetí bude žákům předáno v úterý 31. ledna 2023.

• Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 3. února 2023.

• Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou podle sídla školy stanoveny takto:
    13. 3. – 19. 3. 2023 Praha 1 až 5, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny, Karviná

• Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 6. dubna 2023.

• Vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v pátek 30. června 2023.

• Hlavní prázdniny trvají od 1. července 2023 do 3. září 2023.

• Vyučování ve školním roce 2023/2024 začne v pondělí 4. září 2023.