Pozvánka: LOGOHRÁTKY SLÁVKA BOURY

Vloženo: 19.10.2023 | Zobrazeno: 300x
Pojďte společně s námi a Vašimi dětmi v pondělí 23.10.2023 od 16,00 hod do školky na interaktivní originální program LOGOHRÁTKY SLÁVKA BOURY.

Vážení rodiče,

pojďte společně s námi a Vašimi dětmi v pondělí 23.10.2023 od 16,00 hod do školky na interaktivní originální program LOGOHRÁTKY SLÁVKA BOURY.

Dovolím si zde zveřejnit krásnou recenzi na program od předního psychologa - Petra Hrocha.

Logohrátky Slávka Boury je autorský, prožitkově edukační projekt, kterým Slávek Boura (což je pro někoho nečekané, neb jej mají jen za moderátora a on je to přitom speciální pedagog) nabízí dětem v mateřských školkách (a nejen jim, též učitelkám i rodičům) jedinečnou možnost, jak si mohou hravě a zábavně, s trochou toho laskavého "čarování", zažít kouzlo vlastní komunikace.

I když se nejedná (a to je třeba zdůraznit) o indikovanou logoterapii či jinou terapii, mají Logohrátky právě díky své hravé a plně prožitkové formě velký povzbuzující až terapeutický potenciál, což je vidět zejména u dětí, které mají nějakou komunikační výjimečnost.

Děti se díky uvolňujícímu zážitku dokáží více komunikačně osmělit, zažijí povzbuzení i (sebe)důvěru. Poznají, že lze ke komunikaci, k mluvení, k řeči (a nejen k tomu) přistupovat hravě, se smíchem, a přitom je to (pro život) vážná věc.

A v tomtéž jsou povzbuzení i rodiče, kteří zažijí, jak ty jejich děti až "čarovně" rozkvetou, jak se nemluvné rozmluví a smutné zasmějí.

O to laskavé "čarování" se Slávek právě rád s rodiči i učitelkami (i učiteli) podělí, ty "triky" si nenechává pro sebe, naopak je právě cílem Logohrátek ukázat jak dospělým, tak dětem, že to "jde" a jak na to mohou oni sami jít.

Zážitek z Logohrátek se dá též využít jako motivace pro děti, které by to potřebovaly, a jejich rodiče, k další práci na rozvoji řeči, komunikace, třeba zahájením spolupráce s odbornými logopedy či jinými odborníky.

Logohrátky nejsou alternativou systematické odborné logopedické péče, mohou však být právě tím prvním krokem, kterým se dítě na tuto cestu vydá. A ke všemu natěšené!

Děti mohou zůstat ve školce a školní družině do začátku programu, než za nimi přijdete.

Vstupné se nehradí. Těšíme se na Vás.

Odkaz na stránky na FB - https://www.facebook.com/Logohr%C3%A1tky-Sl%C3%A1vka-Boury-101305085541171