Mateřská škola

Naše mateřská škola je umístěna v budově základní školy. Celá budova je nově zateplená a má barevnou fasádu s pastelkami kolem oken. Součástí školy je velká zahrada, kde mohou děti nejen cvičit a pracovat, ale ve velké míře si zde hrají.

Naše třída je heterogenní skupina, kde jsou děti od 2 do 7 let. Kapacita třídy je 18 dětí. Vytváříme zde prostředí v němž mohou děti s pocitem bezpečí nerušeně zkoumat okolní svět, objevovat vnitřní taje svých emocí a bádat v oblasti mezilidských vztahů. Klademe důraz na nenásilí, kamarádství mezi dětmi, soucítění a porozumění pro naše společné žití. V podmínkách celé třídy i v malých skupinkách plánovitě vytváříme příležitosti praktického poznávání a vzdělávání ve všech oblastech. Děti se naučí pozorovat a vše si prakticky ověřit. Důležitá je i forma her, kde klademe důraz na věk dětí. Naším cílem je také tělesná výchova, která zabezpečí optimální rozvoj tělesných, psychických i sociálních vlastností. Nezapomínáme ani na hudební výchovu, kde se děti naučí spoustu nových písniček, tanečků, básniček i říkadel.

Při pobytu venku s dětmi podnikáme vycházky za poznáním, seznamujeme se s faunou i florou.

Naše mateřská škola zabezpečuje dětem v průběhu roku divadelní představení a výlety, předplaveckou výuku.

Každý rok připravíme maškarní ples, čarodějnice, den dětí a na závěr roku školní akademii pro rodiče, mikulášskou besídku s vystoupením našich dětí. Připravujeme i vystoupení pro seniory. Dbáme i na dodržování tradic (Vánoce, Velikonoce, Masopust, Tři králové …).

Naším cílem je vytvořit základy pro všestranné a harmonické rozvíjení osobnosti dítěte a pro jeho úspěšný vstup do školy.

PDF souborBrožura pro rodiče - školní zralost (Velikost: 291.57 kB)

PDF souborDesatero pro rodiče (Velikost: 217.8 kB)

PDF souborLehkou nohou do prvního ročníku (Velikost: 442.15 kB)